Батьківські збори «Союз сім’ї та школи»
Мета:

1) інформувати батьків про концептуальні підходи до організації виховного процесу в школі і в класі;

2) спільно з батьками визначити основні правила (принципи) побудови взаємодії з учнями.

Учасники: класний керівник, батьки учнів класу.

Підготовка

І. Готуються бланки тесту "Чи в достатній мірі Ви контактні з дітьми?" для визначення рівня контактності батьків у спілкуванні з дітьми.

Тест "Чи достатньо Ви контактні з дітьми"?

1. Як Ви вважаєте, чи є у Вашій сім'ї взаєморозуміння?

2. Чи радяться з Вами діти з особистих питань, чи спілкуються душа в душу?

3. Чи цікавляться діти Вашою роботою?

4. Чи знаєте Ви друзів Ваших дітей?

5. Чи бувають вони у Вас вдома?

6. Чи беруть участь у господарських справах Ваші діти разом з Вами?

7. Чи перевіряєте Ви, як діти виконують уроки?

8. Чи є у Вас спільні з дітьми захоплення і заняття?

9. Чи беруть діти участь у підготовці до свят?

10. Чи віддаєте Ви перевагу проведенню відпустки разом з дітьми?

Обробка результатів тесту

Стверджувальна відповідь оцінюється двома балами. Відповідь, виражена словами "іноді", "часом" - одним балом, "ніколи" - "0".

А тепер підрахуйте:

Якщо Ви набрали 20 балів, Ваші стосунки з дітьми можна вважати благополучними.

Від 10 до 20 балів - задовільними, проте недостатньо багатогранними. Подумайте, в чому саме вони мають бути доповненими, більш поглибленими.

Якщо менше 10 балів - Ваші контакти з дітьми перебувають у недостатній мірі. Варто подумати, як їх поліпшити.

ІІ. Перед проведенням зборів, заздалегідь, дітям пропонується "намалювати" свою біографію (кольорову). " слова, і фрагменти малюнків виконуються кольоровими олівцями або фломастерами.

Схема автобіографії

1. Моє прізвище __________________________

2. Моє ім'я _______________________________

3. Мені _________ років

4. Мій улюблений колір ____________________

5. У променях сонечка розташуй свою сім'ю:

6. Якби у тебе залишилась остання пелюстка від квітки-семицвітки, то вона була б ______________ кольору, а останнє бажання загадав, щоб

_________________________________________________________________

7. Мої улюблені слова:

8. Моє улюблене місце вдома:

9. Мені не подобаються слова:

Оформлення, обладнання та інвентар

1. У центрі дошки - плакат зі словами Е. Канта: "Діти мають виховуватись не для сучасного, а для майбутнього, можливо, кращого стану роду людського".

2. Оформлюється схема "Модель випускника", на якій представлена мета, завдання, зміст виховного процесу в школі, а також форми роботи і взаємодії учнів, учителів і батьків.

3. На партах перед батьками розкладені схеми, які являють собою поетапну модель вивчення процесу самовдосконалення особистості.

4. Музичний супровід - спокійна лірична музика.

Хід (проведення) зборів

І. Експрес-діагностика "Чи в достатній мірі Ви контактні з дітьми?"

... Для того, щоб виховувати, безсумнівно, необхідно дуже добре знати особливості дитини, вміти користуватись різними педагогічними прийомами; та ще важливіше вміти спілкуватися з дітьми, досягати взаєморозуміння у спілкуванні з ними.

(Проводиться тестування батьків, після якого вони відразу ж можуть визначити рівень своєї контактності у спілкуванні з дітьми).

ІІ. Знайомство батьків з автобіографіями їхніх дітей.

Класний керівник повідомляє батькам про те, що їхні діти "намалювали" свої біографії, та пропонує їм передбачити, яким є найзаповітніше бажання їхньої дитини. Потім роздає батькам ці автобіографії, і вони порівнюють свої передбачення з відповіддю дитини. (Звучить тиха музика, батьки продовжують знайомитися з автобіографіями дітей).

ІІІ. Рольова гра "Навпаки".

Мета гри полягає в тому, щоб дати батькам можливість відчути, наскільки у спілкуванні з дитиною ми забуваємо, що вона - теж особистість. Сутність гри полягає в тому, що роль дитини виконує хтось із батьків, а роль суворого батька, в якого у спілкуванні переважає авторитарний стиль, бере на себе вчитель. Після гри батьки висловлюють думку, що таке спілкування поглиблює розбіжність між дитиною і дорослим, сприяє накопиченню суперечностей і проблем. Батьки роблять висновок про те, що необхідно змінювати форми і стиль спілкування, щоб досягти позитивного результату.

Представлення класним керівником виховної системи класу і моделі випускника педагогічного ліцею.

Дійсні причини недоліків людини та її невдач зосереджені не в тих обставинах, які її оточують, а в ній самій. І головне завдання позбавлення недоліків - перебудова самого себе, власне самовдосконалення. Саме ця ідея покладена в основу виховної системи класу. Завдання учителя, батьків - допомогти дитині усвідомити себе, повірити в самого себе і в свої можливості та здібності, сприяти саморозвитку дитини.

ІV. Обговорення принципів спілкування.

Безперечно, наступна робота відповідальна і складна, досягти позитивних результатів можна лише при взаємодії сім'ї та школи, співпраці батьків і самих дітей, а тому необхідно розробити принципи взаємодії дорослих і учнів-п'ятикласників.

В процесі дискусії розробляються такі принципи:

1. Взаємоповага і довір'я.

2. Розумна система покарань і позитивне стимулювання - шлях до успіху.

3. Позбавитись правила: погана оцінка - поганий учень. Вірити у творчі сили дитини.

4. "Діти мають робити те, що хочуть, а хотіти вони повинні саме того, чого бажає педагог" (Ж.-Ж. Руссо).

V. На основі виступу класного керівника і думок батьків формулюється рішення батьківських зборів про побудову такої виховної системи класу, яка ґрунтується на ідеї самовдосконалення і саморозвитку школяра.


 
Как скачать бесплатное сочинение? Жми и сохраняй . И ссылка на это сочинение; Батьківські збори «Союз сім’ї та школи» уже в твоих закладках.
Вперед:
Назад:
Дополнительные сочинения по данной теме

 • Поміркуйте над фразами

 • Коли дітей сварять, вони звикають сваритися. Коли діти живуть серед ворожнечі і злоби, вони стають злими, свар­ливими, агресивними, здатними до бійки. Коли діти живуть серед насмішок, вони стають нерішучими і надто скромними. Коли діти живуть в ніяковості і соромі, відчуття власної гідності ви­роджується у почуття вини. Коли до дітей ставляться терпимо і справедливо, вони вчаться бути терпеливими і справедливими з іншими. Коли дітям вселяють упевненість у собі, вони вчаться
 • Заповіді родинного виховання

 • Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. Духовний вплив батьківського дому на формування особистості дитини здійснюється завдяки щирій материнській ласці, небагатослівній любові батька, домашньому теплу, затишку, захисту, сімейній злагоді Особливу роль у родинному вихованні відіграє загальний психологічний мікроклімат, настрій, уклад, спрямованість (дотримання родинного виховання). Ось вони, складові на підставі власного досвіду, досвіду батьків нашої школи. Приймайте дитину такою, якою вона є. Природа створює дитину досить складно, перемішуючи у спадкових генах якості
 • Пам’ятка вчителю для роботи з обдарованими дітьм

 • ПАм'ятка вчителю для роботи з обдарованими дітьми - Постійно працюйте над вихованням почуттів дітей, особливо вразливих і чуттєвих до всього, що стосується їхнього "я". - Допомагайте обдарованим дітям виробити адекватну я-концепцію і самооцінку, розвивати емпатію. - Забезпечуйте сприятливу емоційну атмосферу, адже дитина набуває емоційного досвіду в процесі взаємодії з людьми. - Дотримуйтеся порядку й дисципліни, обдаровані діти, як і всі інші, повинні знати межу допустимої поведінки. - Скеровуйте енергію і творчість обдарованих дітей у потрібне
 • Анкета для батьків “Ми і наші дітм”

 • Анкета для батьків "Ми і наші діти" 1. Склад вашої сім'ї:____________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2. Якому дозвіллю ви надаєте перевагу? а) заняттям спортом; б) читанню книг; в) застольним зустрічам із друзями; г) перегляду телепередач; д) відпочинку у родинному колі; е)___________________________. 3. Як часто ви проводите дозвілля зі своїми дітьми? а) щодня; б) щосуботи; в) щонеділі; г) ніколи; д) інколи; е) під час відпустки; ж) при першій негоді. 4. Яку сферу трудової діяльності ви б рекомендували для своєї дитини? _____________________________________________________________________________ 5. Яку суму кишенькових грошей, на ваш погляд, повинна мати донька? _____________________________________________________________________________ 6. Які
 • З чого б розпочати

 • З чого б розпочати... Як все починалося... Чесно кажучи, напевно, з нерозуміння, або вірніше страху. Якщо повернути все назад, ще до роботи саме з цими дітьми, то зустрічаючи дітей - інвалідів, я почувала себе, м'яко кажучі, незручно. Дітки незвично виглядали, голосно або незрозуміло говорили, незграбно рухалися. І я не знала як себе з ними вести. В глибині своєї душі я розуміла, що це
 • Рекомендації щодо роботи з недисциплінованими дітьми

 • Рекомендації щодо роботи з недисциплінованими Дітьми Причина недисциплінованої поведінки Рекомендації щодо роботи Неправильне ставлення до вчителя в родині учня Для усунення цієї причини необхідно поговорити з батьками. У процесі спілкування слід дотримуватися деяких порад: 1) Залучайте батьків до співпраці, переконуйте батьків, що ваша співпраця сприятиме душевній рівновазі дитини. 2) Ознайомте батьків зі своїми вимогами до учнів, поцікавтеся думкою батьків щодо цього питання. 3) Покажіть однаковість позицій учителя й батьків для успішного навчання дитини. 4)
 • ПРИНЦИПИ СТОСУНКІВ ІЗ ДІТЬМИ (за Г. Лендретом)

 • ПРИНЦИПИ СТОСУНКІВ ІЗ ДІТЬМИ (за Г. Лендретом) Я не все знаю. Тому я й не буду намагатися знати все. Я хочу, щоб мене любили. Тому я буду відкритим до люблячих дітей. Я хочу більше приймати в собі дитину. Тому я з інтересом і благоговінням дозволю дітям відкривати мій світ. Я так мало знаю про складні лабіринти дитинства. Тому я дозволю дітям навчати мене. Я найкраще засвоюю знання, одержані в результаті власних зусиль. Тому я об'єднаю свої зусилля із зусиллями дитини. Іноді