Дев ‘ять заборон для батьків

Не вимагайте від дітей миттєвої реакції. Батькам варто пам'ятати, що маленькі діти за темпами розумових процесів дуже відрізняються від дорослих. Часто доводиться спостерігати, як нетерпляча матуся кличе малюка все наполегливіше. А дитина ще навіть не встигла переключити свою свідомість і зрозуміти, що власне від неї хочуть. Нещасне дитинча раптом бачить перед собою розлютовану матусю, яка на нього чомусь кричить, і не відчуває нічого, крім страху й образи.

Не примушуйте дитину, а переконуйте. Любителям "шикувати" власних чад варто пам'ятати, що у конфліктах все одно перемагають діти. Ваш малюк засвоїть правила гри і завжди знайде спосіб відігратися на вас за образу. Вимоги до нащадків мають бути розумними й аргументованими. Іноді батьки вимагають від дітей, наприклад, відмінного навчання, і навіть не можуть пояснити, навіщо це їм потрібно.

Найвитонченіший спосіб відбити у людини бажання вчитися - примушувати її це робити. Насправді, потреба отримувати знання - це природний інстинкт, головне - не заважати матінці-природі робити свою справу.

Не контролюйте надмірно дитину. Любов передбачає досить значну міру довіри і свободи. Гіперконтроль - це вже не любов, це обслуговування власних страхів. Звичайно, кількість свободи залежить від віку. B Спостерігайте за своєю дитиною, і ви матимете чітке уявлення про її реальні можливості, наголошує психотерапевт. І головне - підтримуйте її ініціативи. З кожним днем ви помічатимете, що ваше чадо може більше. Відповідно має змінюватися рівень свободи і коло обов'язків. Якщо дитина довіряє вам, вона сама звернеться по допомогу. B Не карайте дитину за правду. Батьки хочуть чути від своїх дітей тільки те, що вважають правильним, і ладні карати за правду, якщо вона їм не подобається. Звичайно, це їхнє право, однак реакція на подібне завжди одна - брехня і недовіра. Іноді дитинці хочеться поділитися із батьками перипетіями свого маленького життя, відчути підтримку... Але вона просто боїться. Найрідніші люди мають бути безпечними. Небезпечний - завжди ворог, від якого треба ховатися.

Не маніпулюйте дитиною. Будьте певні, це якраз той випадок, коли учень значно перевершить учителів. Спільне життя перетвориться на хронічне викручування рук один одному, причому, все більше збоченими методами.

Не брешіть дитині. Вона прекрасно це відчуває. Ставтесь до свого малюка, як до адекватної істоти. Наприклад, якщо немає грошей на його забаганки, чесно про це скажіть. Так ваша дитина адаптується до реалій життя. Так само не варто приховувати темні плями родинної біографії - негативних наслідків буде менше. Взагалі для людини дуже важливо знати свої корені - звідки вона родом, хто її предки, як вони померли.

Не підганяйте події і не відкладайте їх. Головне для людини - своєчасно проживати етапи свого розвитку. Не варто наздоганяти потяг, як і не варто його випереджувати. Кожному віку - свої завдання. Батьки, скажімо, чомусь дуже пишаються, коли дитинча передчасно спинається на ніжки чи у чотири роки починає читати. Однак від цього можуть страждати її тіло і душа. Якщо ж навпаки, позбавляти дитину самостійності, вона буде змушена дорослішати раптово і дуже хворобливо.

Не забирайте право на помилку. Надмірно "турботливих" батьків чекають усі "принади" підліткового віку - прийшов час ставати дорослим, а досвіду ніякого. Пожалійте ваших дітей і привчайте їх до самостійності поступово. Дозволяйте їм робити свої маленькі помилки і набувати свій життєвий досвід. Адже лише за таких умов вони зможуть дати раду проблемам "великим". І обов'язково поясніть, що свобода - це медаль, яка має зворотний бік - відповідальність за своє життя. Для багатьох уже дорослих людей, яких у дитинстві надмірно опікали, набагато простіше бути рабом, ніж відповідати за себе.

Не муштруйте, і не пестіть дитину. Її потрібно просто любити як рівну, хіба що з трохи обмеженими правами і можливостями, і не вимагати за свою любов відплати. Це велика праця для батьків, але хто сказав, що виховати повноцінну людину - це легко?


 
Как скачать бесплатное сочинение? Жми и сохраняй . И ссылка на это сочинение; Дев ‘ять заборон для батьків уже в твоих закладках.
Вперед:
Назад:
Дополнительные сочинения по данной теме

 • СІМ БАТЬКІВСЬКИХ ЗАПОВІДЕЙ

 • СІМ БАТЬКІВСЬКИХ ЗАПОВІДЕЙ (за Янушем Корчаком) 1. Не вважайте дитину своєю власністю - вона Божа. 2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху. 3. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете ви, - допоможіть їй стати собою. 4. Запам"ятайте: найголовніший ваш обов"язок - розуміти й втішати. Ви - не суддя, не приклад для наслідування, а людина, на грудях якої можна виплакатись, і у
 • Спілкуваня без конфліктів

 • Десять заповідей для батьків: Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою як ти хочеш. Не чекай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може тобі віддячити? Вона дасть життя іншому, той - третьому, і це незворотний закон подяки. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш.
 • Рекомендації з проведення батьківських зборів

 • Рекомендації з проведення батьківських зборів: Батьківські збори повинні просвіщати батьків, а не констатувати помилки та невдачі дітей. Тема зборів повинна враховувати вікові особливості дітей. Збори повинні мати як теоретичний, так і практичний характер - аналіз ситуацій, тренінги, дискусії тощо. Збори не повинні займатись обговоренням та осудом особистості учнів. Зразкова тематика консультацій для батьків: Дитина не хоче вчитись. Як їй допомогти? Погана пам'ять у дитини. Як її розвинути? Єдина дитина в родині.
 • Рекомендації батькам гіперактивних дітей

 • У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся "позитивної моделі". Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте успіхи. Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах. Уникайте повторень слів "ні" і "не можна" . Говоріть стримано, спокійно і м'яко. Давайте дитині тільки одне завдання на певний відрізок часу, щоб вона могла його завершити. Для підкріплення усних інструкцій використовуйте зорову стимуляцію. Заохочуйте дитину до всіх видів діяльності, що
 • Як допомогти дитині у навчанні?

 • 1,Поговорити з дитиною про її ставлення до навчання:чому вона вчиться, чого боїться. 2,Розвивати її пізнавальні інтереси, її потреби в інтелектуальній активності. 3,Розказати, що оцінка, яку вона отримує не так важлива, як важливо те, про що вона дізнається. Про оцінки забудуть, а знання залишаться. 4.Відзначати досягнення, акцентуючи увагу не на оцінку, а на отримані знання, уміння. 5.Розказати, як багато вона може пізнати в школі і як цікаво буде з кожним роком набувати все нових і нових
 • Маніфест Матері Терези

 • Маніфест Матері Терези Сьогодні хочу поділитися з вами словами, які мотивують мене. Це - "Маніфест Матері Терези". Прочитайте його! І я впевнена, що ви переглянете погляди на своє життя. Життя - це можливість. Скористайся нею! Життя - це краса. Захопися нею! Життя - це мрія. Здійсни її! Життя - це виклик. Прийми його! Життя - це обов'язок. Виконай його! Життя - це багатство. Не розтринькай його! Життя - це надбання. Бороний його! Життя - це любов. Насолодися нею сповна! Життя
 • ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

 • Ці правила були прийняті у Міжнародний рік дитини. Вони містять педагогічні настанови Песталоцці, Фребеля, Черні, сучасний педагогічний досвід. 1. Любіть свою дитину. Радійте її присутності, приймайте її такою, яка вона є, не ображайте, не принижуйте, не підривайте її впевненість в собі, не карайте не­справедливо, не позбавляйте своєї довіри, дай­те привід любити вас. 2. Охороняйте свою дитину. Захищайте від фізичних і душевних небез­пек, коли треба, жертвуючи своїми інтересами і ризикуючи своїм життям. 3. Будьте позитивним прикладом для