Вправи для розвитку креативності


ВПРАВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТЇ

Прийом "Симпозіум". Учням пропонується уважно прочитати |навчальний текст протягом певного проміжку часу і розподілити між І собою ролі: редактор, критик, автор, рецензент, незнайко, доцент, академік. Потім кожен у своєму амплуа повинен викласти Навчальний текст. Інші учасники симпозіуму оцінюють виступ. Учасники симпозіуму також мають право доповнювати виступи один одного.

Прийом "Скриня мудрості". Учням пропонується уважно прочитати текст і написати записку, в якій ставиться важке запитання по тексту. Усі записки поміщають у коробку. Потім повторно усі І читають текст і виймають з коробки по одній записці. По черзі відповідають на запитання. Оцінюються змістовність, глибина питання і якість відповіді.

Прийом "Незвичайна доповідь". Читається текст. Кожен учень кодує зміст тексту за допомогою знаків, схем, малюнків і передає таку і записку сусідові праворуч. Тепер кожен робить доповідь по даному І тексту, використовуючи малюнки або схеми свого сусіда.

Прийом "Мініатюра". Клас поділяється на групи по 3 особи. Усі читають навчальний текст, а потім кожна група зображує суть тексту якою-небудь мініатюрою. Це може бути сценка, пісня, пантоміма. Інші повинні словами пояснити побачене. Кожна мініатюра оцінюється за 5-бальною і шкалою з урахуванням спритності, оригінальності виконання.

Прийом "Виявлення помилки". Учням пропонується уважно прочитати текст, зрозуміти його зміст і основну думку. Потім їм дають цей І же текст, але зі зміненим у певних межах змістом. Задача - знайти і виправити всі неправильні твердження. Кожен виконує завдання письмово, після чого обговорюються зроблені виправлення. Якщо не всі неточності помічені учнями, то пропонується ще раз переглянути початковий навчальний текст і відзначити упущене.

Прийом "Настирливий гравець". Учням дається наступна інструкція: "Відомо, що дрібні подробиці навчального матеріалу потрібні для міцного засвоєння. Зараз ми прочитаємо текст у темпі, але уважно. Потім ви складете список запитань по тексту. У кого цей список буде довшим, той і виграв у цьому інтелектуальному змаганні. Важливо, щоб запитання охопили весь навчальний матеріал, усі його нюанси. Після складання запитань ви будете по черзі ставити свої запитання всім учням, а вони по черзі будуть коротко відповідати на них. Так ми визначимо найнастирливішого гравця".

Прийом "Склади програму навчання". Учням дається наступна інструкція: "Прочитайте навчальний текст. Уявіть, що ви - укладач навчальної програми з певного предмета. Програма має відбивати основний зміст, розділи, теми, труднощі, що можуть зустрічатися при вивченні цього матеріалу, прийоми, що полегшать засвоєння матеріалу. Потрібно скласти найзручнішу, раціональну й оптимальну програму, якою могли б користуватися інші учні". Потім програма виноситься на загальне обговорення.

Прийом "Цікаві історії". Учням дається наступна інструкція: "Ознайомтеся з навчальним текстом. Виділіть і випишіть у стовпчик ключові слова цього тексту. Придумайте смішну історію, у якій усі ці слова послідовно, одне за одним, зав'язані в якусь осмислену, можливо і неймовірну історію". Потім конкурс проводиться на найоригінальнішу і цікаву історію на основі цих слів. Після конкурсу пропонується відтворити первісний навчальний текст, спираючись тільки на свої ключові слова. Перемагає той, хто переказує текст найбільш близько до оригіналу.

За матеріалами інтернету

 
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Лучшие сочинения всех времен и народов