Батьки і діти
ДИТИНУ НЕ КАРАЮТЬ:

l. За те, що вона чимось не влаштовує дорослих: холерика за те, що він непосидючий і впер­тий, сангвініка - за рухливість, флегматика - за повільність, неврівноваженого - за плак­сивість.

2. Під час їжі.

3. Якщо вона зазнала невдачі (вона й без того засмучена, присоромлена, пригнічена). Тут кра­ще підтримати її.

4. За необережність, а вчать обережності, роблячи висновки з прорахунків дитини; за повільність, незібраність (за цим може бути приховане занурення в себе або фантазування); за забруднений і порваний одяг, а вдягають відповідно до обставин; за прорахунки самих батьків тощо.

5. На людях (в автобусі, на вулиці), адже це ще й публічне приниження.

6. При молодшій дитині, оскільки підри­вається авторитет старшої, а якщо є ревнощі між дітьми, то це може породити озлобленість у стар­шої дитини, а в молодшої - злорадство, а це погіршить їх взаємини.

7. За емоційність, імпульсивність, енергійність. Здатність передбачати наслідки своїх вчинків остаточно формується у дівчат до 18 років, у хлопців - до 20, але навчати цього слід з трьох, а особливо з п'яти років. Карати за вчинки, які дитина не може передбачити, - значить карати за те, що вона дитина.

8. Поспішно, не розібравшись: краще про­бачити десятьох винних, ніж покарати одного невинного. Необхідно поєднувати покарання з іншими методами виховання, дотримуючись педагогічного такту та враховуючи вікові та інди­відуальні особливості дитини.

Реакція батьків на вчинок дитини має бути продуманою, вільною від негативних емоцій. У реакції не повинно бути істеричності. На істе­ричний крик, жестикуляцію, надлишок емоцій дитина відповідає тим самим. Не повинно бути люті, гніву. Лють призводить до надмірних по­карань, а це породжує в батьків муки сумління. Спочатку покарали, а потім шкодують, жаліють. Тепер в очах дитини винні батьки і вона стає в позу ображеної. Не слід погрожувати дитині, краще попередити. Часом погроза сприймаєть­ся гірше, ніж саме покарання. В погрозі завжди є шантаж, і зрештою дитина також починає шан­тажувати батьків.


 
Как скачать бесплатное сочинение? Жми и сохраняй . И ссылка на это сочинение; Батьки і діти уже в твоих закладках.
Вперед:
Назад:
Дополнительные сочинения по данной теме

 • Поради батькам, діти яких мають нервово-мовне порушення (заїкання)

 • Заїкання в дитини дошкільного віку може виникнути досить несподівано. У чому ж причина цієї вади? Найчастіше батьки вказують на переляк як причину заїкання. Раптово можуть лякатися всі діти, але заїкатися починають тільки деякі з них. Чому? ¯ Наукова думка схиляється до того, що причиною цієї вади є дисбаланс у міжкульовій взаємодії. ¯ Що це означає? ¯ Відомо, що кожна півкуля мозку виконує свої функції: права півкуля керує лівою стороною тіла, а ліва -
 • Консультація для батьків на тему Ні — виховній агресії в сім’ї!

 • Виховуючи дитину, ми частіше використовуємо метод "агресії" і спрямовуємо на дитину потік нищівної енергії з величез¬ним негативним зарядом. Ми зриваємося на дитині, не розумі¬ючи, що цим "заряджаємо" її. А вона, не в змозі розрядитися, як ми з вами, накопичує агресію в собі. І рано чи пізно ця агресія дасться взнаки - дитина хворіє (від легких колік до серйозних психозів). Своєю нищівною словесною агресією бать¬ки зазвичай намагаються наївно припинити імпульсивну агресію
 • Як відсвяткувати День народження Вашої дитини?

 • День народження дитини - напевно, одна із найхвилюючіших подій у житті батьків. Але часто цей день стає винятково святом для дорослих. Адже маленькому імениннику не зрозуміло, дя чого вдома зібралося так багато людей, чому на столі так багато цікавого, а йому, як завжди, не дають це спробувати. Як же зробити так, щоб цей день пройшов для малюка легко і приємно? Найголовніше, це ПІДЛАШТУВАТИ СВЯТО ПІД ДИТИНУ, А НЕ ДИТИНУ ПІД СВЯТО.
 • Шаблон конспекта урока музыки при использовании методов художественно-педагогической драматургии

 • Музыка, ______ класс Урок № ______ Дата _________ Тема (семестра, четверти)___________________________________________________________________________ Тема урока_______________________________________________________________________________________ Тип урока________________________________________________________________________________________ Жанр _____________________________________________________________________________________________ Музыкальный материал ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ Цель урока: Обучающая__________________________________________________________________________________________ Развивающая_________________________________________________________________________________________ Воспитательная_______________________________________________________________________________________ Оборудование и оснащение__________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________ Эпиграф:_____________________________________________________________________________________________ Ход урока: № этапа урока Наименование этапа урока Вид музыкальной деятельности Музыкальный материал Наглядные средства обучения, ТСО Содержание работы (Деятельность учителя и учащихся) Примечения 1. Вступление (организационный момент) 2. Экспозиция (введение в тему, мотивация) 3. Разработка (актуализация знаний, музыкальные разминки) 4. Кульминация (ключевой момент темы) 5. Реприза (закрепление, дидактическая игра) 6. Кода
 • Рекомендації з проведення батьківських зборів

 • Рекомендації з проведення батьківських зборів: Батьківські збори повинні просвіщати батьків, а не констатувати помилки та невдачі дітей. Тема зборів повинна враховувати вікові особливості дітей. Збори повинні мати як теоретичний, так і практичний характер - аналіз ситуацій, тренінги, дискусії тощо. Збори не повинні займатись обговоренням та осудом особистості учнів. Зразкова тематика консультацій для батьків: Дитина не хоче вчитись. Як їй допомогти? Погана пам'ять у дитини. Як її розвинути? Єдина дитина в родині.
 • Поради батькам: “Що робити, якщо дитина відмовляється йти в дитячий садок?”

 • Батьки часто стикаються з проблемою, коли вранці їхня дитина не хоче йти до дитячого садка. Ось кілька порад, як полегшити цей "важкий" процес. 1. Уранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом (перегляньте режим дня: спокійне засинання не пізніше 21-ї години). 2. Зранку не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів. 3. Не підганяйте, розрахувати час - це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, провини дитини у цьому немає. 4.
 • Як стати хорошим татом?

 • Звісно, посібника по створенню щасливих стосунків між батьком та дитиною не існує. Головне - підходити до виховання дитини з любов'ю і розумом. І прислухайтеся до основних рекомендацій. НЕ ОБМЕЖУЙТЕ СВОБОДУ. Надмірна любов та опіка можуть призвести до того, що дитина стане вашим єдиним сенсом життя, ви відчуватимете владу над нею. Вона виросте несамостійною і вимогливою. У певному віці така опіка їй набридне, а самостійно приймати рішення вона не навчиться. Крім того,